امروزه تعداد زیادی از مردم از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند و برای انتخاب کالاهای مورد نظر خود آنها را مورد توجه قرار می دهند. بسیاری از برندها نیز تصمیم به استفاده از شبکه های اجتماعی برای تبلیغ و معرفی خود گرفته اند. موفقیت در فضای مجازی نیازمند برنامه ریزی و رعایت برخی نکات ریز است.

حضور قدرتمند در شبکه های اجتماعی برای هر برندی ضروری می باشد. با این وجود رویه های غلط در این شبکه ها می تواند مخاطبان شما را دلسرد نموده، منجر به از دست رفتن فرصت ها شود و در نهایت اثر منفی بر ظرفیت درآمدی شما داشته باشد. ماهر شدن در شبکه های اجتماعی امر غیر ممکنی نیست. در ادامه به هفت نکته ای که می تواند به شما در این کار یاری رساند اشاره می شود.

  1. انتقال دهنده ارزش باشید نه تبلیغات صرف.

مخاطبانتان در ابتدا به دلیل جذابیت پیشنهادهای شما با برند شما ارتباط برقرار می کنند. اما در ادامه برای حفظ مخاطبانتان می بایست به جای تبلیغات صرف بر روی محتوای ارزشمند که در ذهن آن ها ماندگار باشد کار کنید.

  1. از قدرت نفوذ افراد تاثیرگذار در شبکه های اجتماعی بهره بگیرید.

تقریبا همه برندها امکان به کارگیری افراد تاثیرگذار برای موفقیت خود را درا می باشند. برای این کار باید شبکه های اجتماعی که مشتریان هدفتان در آن وجود دارند و همچنین افراد تاثیرگذاری که با برند شما همخوانی دارند شناسایی نمایید. دسترسی به این افراد و عقد قرار داد با آنها بسیار آسان می باشد. افراد تاثیر گذاری که تمایل به همکاری با برندها را دارند اطلاعات تماس خود را در پروفایل های خود ثبت می کنند.

  1. از امکانات ویژه و غیر رایگانی که شبکه های اجتماعی ارائه می دهند استفاده نمایید.

اگر واقعا قصد برتری در شبکه های اجتماعی را دارید فقط نمی توانید بر امکانات رایگان آنها تکیه کنید و باید هزینه کنید. استفاده از امکانات پولی این شبکه ها سبب خلق فرصت ها، تولید ترافیک قابل توجه و ثابت، و در نهایت درآمد گردد.

  1. به طور یکنواخت و ثابت در شبکه ها محتوا قرار دهید بدون اینکه مخاطبانتان را با محتوای خود بمباران کنید.

تعداد زیادی از ابزارهای اتوماتیک موجودند که می توانند به شما در بازاریابی شبکه های اجتماعی یاری برسانند. اما تکیه بیش از اندازه بر روی آن می تواند به ضرر شما تمام شود. می بایست برند خود را به طور پیوسته در ذهن مشتریانتان تازه نگه دارید بدون اینکه موجب رنجش خاطر آنها بشوید.

  1. به گلایه ها و مشکلات مخاطبانتان سریعا پاسخ دهید.

شبکه های اجتماعی به پرتالی برای خدمات به مشتری مبدل گشته اند. ارتباط برقرار کردن مشتری با سازمان ها در این شبکه ها به نسبت راحت تر می باشد. ارسال پست در فیسبوک راحتتر از تماس تلفنی برای آن ها می باشد. به این دلیل نیازمد پاسخ دهی سریع به مشتریان در این شبکه ها می باشید. نادیده گرفتن پیام های مشتریان منجر به نتایج بدی می گردد.

  1. به تحلیل هایی که شبکه های اجتماعی به شما ارائه می دهند توجه کنید.

تحلیل هایی که شبکه های اجتماعی ارائه می دهند به روشنی به شما می گویند که چه نوعی از محتوا سودمند و چه نوعی برای شما غیر سودمند می باشند. نمی توان به صورت تصادفی پست هایی را منتشر کرد و انتظار نتیجه را داشت. بیاموزید که چگونه مخاطبانتان به محتوای شما واکنش نشان می دهند و فعالیت های خود را بر اساس آن برای جذب بیشتر آن ها بهبود دهید.

  1. به جای فعالیت بر روی همه شبکه های اجتماعی، وقت خود را برای تمرکز بر روی چند شبکه خاص صرف کنید.

به دلیل اینکه حضور مؤثر در یک شبکه اجتماعی نیاز به صرف زمان قابل توجهی می باشد. در نتیجه بر روی شبکه های اجتماعی که مشتریان هدف شما در آن بیشتر حضور دارند فعالتر باشید. بعنوان مثال فروشنده جواهرات بهتر است بر روی دو شبکه اجتماعی تصویری همانند اینستاگرام و پینترست فعالیت کند. فعالیت در شبکه لینکدین چیزی جز اتلاف وقت نیست.

 

منبع: اسکیل ما