هزینه های واحد بازاریابی و فروش شرکت ها در شرایط رقابتی بسیار بالا است و برای اغلب شرکت‌ها پاسخ به این پرسش که باید چقدر پول صرف بازاریابی خود کنند، بسیار دشوار است و در بیشتر مواقع مدیران بنگاه‌ها دچار سردرگمی، تردید و ابهام از درستی میزان بودجه‌ای هستند که هرسال برای فعالیت‌های بازاریابی شرکت خود اختصاص می‌دهند.

برای آنکه فعالیت‌های بازاریابی خود را به خوبی مدیریت کنید، در ابتدا نیاز است بودجه موجود را بدانید و بر اساس آن برای بازاریابی خود برنامه ریزی کنید.

داشتن اطلاعات بازاریابی برای انجام یک پروژه بازاریابی با بودجه محدود کافی نیست و نیاز به بررسی دقیق دارد.

در ادامه پنج راه ساده برای مدیریت بودجه بازاریابی ارائه خواهیم کرد، با ما همراه باشید:

یک بودجه واقع گرایانه برای بازاریابی خود در نظر بگیرید

قبل از هرکار باید بودجه خود را مشخص کنید. برای مشخص کردن این بودجه دیدی واقع گرایانه داشته باشید. مطمئن شوید بودجه شما معقول است و می‌تواند تمام مدت زمان بازاریابی شما را پوشش دهد.

علت انتخاب یک بودجه واقع گرایانه آن است که بتوانید با همکاران و مدیران خود شفاف عمل کنید و از فعالیت‌های هیجانی و ناگهانی بپرهیزید. پس از مشخص کردن بودجه بازاریابی خود، باید حساب شده از منبع هزینه کنید.

چطور برای بازاریابی خود بودجه در نظر بگیرید؟

اهداف و شاخص‌های بازاریابی خود را در نظر داشته باشید و بررسی کنید که چقدر هزینه شما را به این اهداف خواهند رساند؟ چقدر بودجه شما را در زمان مورد نظرتان به اهداف‌تان خواهد رساند؟  از زمانی که پروژه خود را برای ماه اول شروع کنید، متوجه خواهید شد که بودجه شما چه میزان نتیجه را به همراه خواهد داشت.

کار کردن با سرویس‌دهنده‌ی درست می‌تواند شما را امیدوار کند که نتیجه مورد نظر با بودجه‌ی مشخص را به دست آورید. البته به عنوان صاحب یک کسب و کار کوچک ممکن است نتوانید در ابتدای راه از سرویس‌دهنده‌های بزرگ استفاده کنید و نیاز داشته باشید خودتان یک برنامه تبلیغاتی توسط ابزارهای رایگان بچینید.

بودجه بازاریابی خود را رصد کنید

دقت کنید همواره هزینه‌های خود را زیرنظر داشته باشید تا احیانا از حد مجاز خارج نشوید.

در این مسیر به دو موضوع زیر دقت کنید:

  • آیا بودجه‌ی مورد نظر شما می‌تواند نتیجه دلخواهتان را به ارمغان بیاورد؟ اگر خیر باید اهداف خود را تغییر دهید و یا ممکن است به این علت باشد که نتایج غیرواقع‌بینانه‌ای در نظر گرفته‌اید.
  • دقت کنید کدام ابزار نتیجه بهتری به شما خواهد داد؟ ابزارهای مختلف، نتایج مختلف خواهند داشت و بررسی‌های شما نشان خواهد داد که کدام ابزار ارزش سرمایه گذاری بیشتر را دارد.
  • همواره اهداف و شاخص عملکرد خود را در کنار بودجه مورد بررسی قرار دهید

شما نیاز دارید تمام پایه و اساس‌های عملکردی‌تان را زیر نظر داشته باشید، این امر مخصوصا در زمانی که بودجه شما محدود است، امری حیاتیست.

در ماه‌های اول باید شاخص‌های عملکردی خود را مورد ارزیابی قرار دهید، چه چیزی را به عنوان شاخص در نظر گرفته‌اید؟ کلیک، اطلاع‌رسانی، مکالمه یا هدایت شدن کاربران به شبکه‌های اجتماعی‌تان؟ و یا ممکن است شاخص‌های عملکردی‌تان را بر اساس کمپین در حال اجرا تعریف کرده باشید. از اینجا به بعد باید موفقیت‌ها و شکست‌های کمپین‌تان را مورد بررسی قرار دهید تا بودجه‌تان هدر نرود.

تا حدی در مورد بودجه بازاریابی‌تان انعطاف‌پذیر باشید

بودجه بازاریابی شما باید با برنامه استراتژیکی مصرف شود، با این حال می‌توانید مبلغی از بودجه را برای خرج‌های اضافی در نظر بگیرید. با تخصیص ذهنی بودجه بازاریابی شما می‌توانید بودجه خود را در طولانی مدت مدیریت کنید و در مورد آن انعطاف پذیر باشید.

مدیریت کارآمد و موثر بودجه‌ی بازاریابی بخش مهمی از موفقیت در پروژه است. با این وجود شما نیاز دارید علاوه بر در نظر گرفتن یک بودجه‌ی واقع‌گرایانه، به واقع‌گرایانه بودن اهداف و شاخص‌های عملکردی‌تان نیز دقت داشته باشید.

حال با در نظر داشتن موارد ذکر شده  اقدام به تخصیص بودجه به فعالیت بازاریابی خود داشته باشید.

برای رصد کردن بهتر روند بازاریابی و استفاده از بودجه، بهتر از شیت‌های آماده‌ای که در اینترنت با یک جستجوی ساده به دست می‌آیند استفاده کنید. استفاده از این نمونه‌ها به شما کمک می‌کند بهتر و دقیق‌تر بودجه خود را مدیریت کنید و از هرگونه خرج اضافی در مسیر بازاریابی بپرهیزید.

 

منبع: جیبی مو