آیا آخرین باری که می خواستید کاری را انجام دهید اما پشیمان شدید را به یاد دارید؟ چه چیزی مانع از انجام آن شد؟ چه چیزی تصمیم شما را تغییر داد؟ آیا صدای تفکرات درونی شما نبود؟ آیا تاکنون از خود پرسیده اید این ندای درونی کیست یا چیست؟ ترس. ترس تسریع کننده تنبلی است. ترس همیشه به ما می گوید اگر تلاش کنید، امکان شکست شما بیشتر از موفقیت هایتان خواهد بود. ترس به ما تلقین می کند که به جای پذیرفته شدن، طرد می شویم و کاری می کند که دست روی دست بگذاریم و هیچ کاری انجام ندهیم.

اگر شما مایل به موفقیت در زندگی می باشید باید بر بزرگترین ترس های خود غلبه نمایید . بعضی از ترس ها بیشتر از دیگر موارد مانع حرکت و پیشرفت می گردند.این ترسها دقیقا مانند جلیقه تنگی می باشند که مانع آزادی عمل شما می گردند برای رسیدن به موفقیت شما باید بر اینان غلبه نمایید .در این جا ۷نوع از این ترسها را برای شما بازگو می کنیم با ما همراه باشید:

۱-ترس از انتقاد

خیلی از افراد همیشه نگران این مورد هستند که دیگران چه قضاوتی در مورد آنها یا رویاهایشان دارند.این زمینه معمولا برای همه وجود دارد اما باید دانست که تصمیم گیری بر مبنای نظرات دیگران اعم از خانواده یا دوستان نزدیک ممکن است در آینده زمینه های یک زندگی راحت را از شما برباید.

۲-ترس از فقر

بسیاری از افراد فقط در حالت زنده ماندن زندگی می کنند .ترس از فقر فلج کننده می باشد .خیلی از مردم فقط دوست دارند یک زندگی توام با زنده ماندن داشته باشند ولی بدانید ترس از فقر ممکن است مانع رشد شما و دست یابی به فرصت های بهتر رشد گردد.

۳-ترس از افزایش سن (مرگ)

افراد  معمولا در میانگین سنی خاصی می میرند . جمله ی معروفی از بنجامین فرانکلین وجود دارد که می گوید “بیشتر مردم در ۲۵سالگی می میرند و در ۷۵ سالگی به خاک سپرده می شوند”.ترس ا زپیر شدن می تواند بسیار آسیب زننده باشد زیرا می تواند جلوی تغییرات شغلی و تصمیمات کارساز برای آینده را بگیرد.

۴-ترس از شکست

بسیاری از مردم نیز این سوال از خود می پرسند “چه می شود اگر …” .بیشتر این نوع سوالات در نقطه نظر منفی مرتبط با آینده می باشد که مثلا می گویند : چه می شود اگر این کار نگیرد ؟به جای این نگرانی باید تمرکز را بر اجرای درست فرایند کاری خود بگذاریم تا  درصد رسیدن به هدف اصلی افزایش یابد.

۵-ترس از توهین به دیگران

خیلی از مردم در فعالیت هایشان در رسیدن به رویاهایشان بسیار بی پروا عمل می کنند .اتفاقا این رویکرد می تواند بسیار جلوبرنده در سخت کار کردن فرد باشد و بدانید شما باید با تمام وجود خود را به دیگران نشان دهید تا استعدادهای واقعی شما برآنها نمایان گردد .پس از جسارت نترسید اما همیشه رعایت عرف معمول فرهنگی  را داشته باشید .

۶-ترس از احمق به نظر رسیدن

خیلی از زمان ها به جا رختی نگاه می کنیم و می گوییم امروز این لباس را نمی پوشم ممکن است احمق به نطر برسم.اما تا کی ؟؟؟ شما باید مهارت ها و قابلیت های خود را به ظهور برسانید وگرنه نباید امیدی به موفقیت داشته باشید . تمام ایده های نو در زمان خود احمقانه به نظر می رسیدند.

۷-ترس از موفقیت

خیلی ار مردم از  خود واقعیِ خود می ترسند . انها از حقیقت وجودیشان ترس دارند..آنها به افراد موفق می نگرند و می گویند ” منم می توانم کار او را انجام  دهم” اما هیچوقت عمل نمی کنند زیرا از رسیدن به همان سطح از ثروت ، مشهوریت و حتی عشق می ترسند .نباید اینگونه بود ظرفیت های  خود را آزاد نمایید  و بگذارید داستان موفقیتتان را همه نقل  کنند . شما با رسیدن به موفقیت تحمل و جسارت لازم برای ماندن در آن سطح را هم حتما به دست خواهید آورد پس عجله نمایید.

 

منبع: اسکیل ما